Accident rutier pe DN 56, în localitatea Braniște

Noaptea trecută, în jurul orei 23:52, Inspectoratul de Poliție Județean Dolj a fost notificat despre un accident rutier pe DN 56, în localitatea Braniște.

Polițiștii de la Serviciul Rutier Dolj au ajuns rapid la fața locului, unde au stabilit că un tânăr de 19 ani din Craiova, în timp ce conducea un autoturism pe DN 56, în direcția Craiova către Calafat, a pierdut controlul asupra vehiculului. Acesta a părăsit partea carosabilă și a lovit un stâlp de susținere a cablurilor electrice.

În urma impactului, o tânără pasageră în autoturism, tot de 19 ani, a necesitat îngrijiri medicale și a fost transportată la spital, fiind conștientă și cooperantă.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, având un rezultat negativ.

În acest caz, polițiștii au întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar cercetările sunt în continuare efectuate pentru a clarifica împrejurările accidentului.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *